Nohejbalista Dominik Veselý dorostenecký mistr ČR

Gratulujeme našemu nohejbalistovi Dominikovi Veselému, který v Čelákovicích vybojoval titul mistra ČR v singlu v kategorii dorostenců. Dominiku, skvělá práce.

V konkurenci 23 hráčů, mezi nimiž byli poprvé v historii domácích šampionátů i hráči z cizích zemí, nenašel Dominik ve vyřazovací části soutěže přemožitele.

Na začátku mistrovství nebyl Dominik úplně v herní pohodě. Ze základní skupiny postoupil až z 2. místa, když nestačil na českobrodského Zavackého. V play-off však potvrdil svoje skvělé morální vlastnosti a obrovskou touhu po vítězství. Nejtěžší zápas přišel ve čtvrtfinále proti vsetínskému Bílému, který vždy těží z výborného příjmu. V oboustranně nervózním střetnutí byl nakonec o míč šťastnější Dominik.

Semifinále proti Slavíčkovi už odehrál v euforii a svým nejlepším výkonem dne jasně postoupil do boje o zlato. První polovinu finále se Dominik trápil. V útočné fázi byl netrpělivý a vyrobil příliš chyb. Ještě v úvodu druhého setu to vypadalo bledě. Pak se však vzchopil na servisu a především na příjmu. Díky tomu se mohl dostat ke své aktivní pestré hře, kterou soupeře z Rumunska porazil a odstartoval zlatou holickou radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X