Druhé vítězství nad TJ Baník Stříbro a postup do semifinále ligového poháru dorostenců

V odvetném utkání s TJ Baník Stříbro byli dorostenci ve čtvrtfinále ligového poháru dorostu opět lepší a ve Stříbře vyhráli 4:2.

K utkání naši borci tentokrát nastoupili pouze v pěti. Absentující DreiseitlaVohradníkem nahradil v prvním čtvrtfinále nehrající Veselý.

Úvodní bod nám zajistila dvojice Pohl, Veselý, kteří soupeře zničili (2:10, 4:10). O mnoho delší nebyl ani souboj druhých dvojic – Kubový, Sochůrek, Vojtíšek. Zápas ovšem tentokrát patřil domácím (10:7, 10:6). Zde nás svým podáním vyškolil domácí Lukáš Tolar, čerstvý mistr ČR starších žáků v singlu.

Do trojic jsme vyslali naši zkušenou sestavu Pohl, Veselý, Vojtíšek s cílem prověřit naši kvalitu a sehranost do dalších utkání. Zápas splnil naše očekávání a ukázal nám, na co se musíme zaměřit, pokud máme být úspěšní i nadále (8:10, 6:10). Po třech zápasech byl tedy stav 1:2 pro nás.

Nejkvalitnější a zároveň i nejpohlednější zápas dne obstarali singlisté Tolar s Veselým. První set začal Tolar ve velkém stylu a rychle se ujal několikabodového vedení. Náš hráč každým míčem získával větší úderovou jistotu. Skóre prvního setu však nesrovnal. Druhý set již měl mírně navrch Dominik Veselý a musela rozhodnout zkrácená sada. Výkony obou hráčů zvedaly fanoušky ze sedadel. Dominikovi Veselému se dařilo hrát aktivně. Dvě útočné chyby a zázračný Tolarův útok za devítek nakonec přiřkly zápasový bod Stříbru (10:7, 8:10, 10:9). A bylo srovnáno na 2:2.

Odveta trojic (Pohl, Sochůrek, Veselý) nabídla bojovný upracovaný nohejbal, řadu bloků i bodů z podání. Z mírné krize na konci druhého setu jsme se v tie-breaku dokázali oklepat a zapsali jsme uklidňující bod (7:10, 10:9, 8:10).

Následující zápas dvojic (Kubový, Vojtíšek) jsme otevřeli školáckou chybou z kategorie mladší žáci. Oddechový čas za stavu 1:1 zafungoval. Zbytek setu i ten následující jsme kluci odehráli precizně a mohli se radovat z postupu do semifinále (2:10, 4:10).