Kavárna v sokolovně

V pátek 27.9.2019 bude ve 20:00 pro veřejnost slavnostně otevřena kavárna Café Zemánek. Místo pro příjemné posezení u dobré kávy jsme vybudovali v prostorách bývalé promítárny v 1. patře sokolovny.

Kavárna je pojmenovaná po bývalém starostovi naší jednoty MUDr. Čeňkovi Zemánkovi. Ten v roce 1913 přivedl do Holic významného architekta Otakara Novotného a podle jeho návrhu byla sokolovna postavena.

Kavárna bude mít status sociálního podniku. Spolu s prostorem pro příjemné posezení bylo v přízemí vybudováno nové sociální zázemí pro hosty kavárny, sportovce a personál. Necitlivá přístavba sociálních zařízení ze 70. let minulého stolení byla zbourána. Zároveň byly odstraněny všechny prvky, které poškozují vnější architekturu budovy.

Takto finančně náročný projekt bychom my sokolové nebyli schopni zafinancovat. A proto patří velké díky Evropskému fondu pro regionální rozvoj, Pardubickému kraji a Městu Holice, kteří svou finanční dotací podpořili tento smělý projekt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X